Linqed Research · analyse 1

Van acceptatie naar gesprek.

Wat 156.751 geaccepteerde connectieverzoeken leren over antwoorden, opvolging, functieniveau en sentiment.

28 oktober 2026 · periode februari t/m 14 oktober 2026 · 575 LinkedIn-accounts · geanonimiseerde data van het Linqed-platform

De vijf belangrijkste uitkomsten

  • Ruim 1 op de 5 geaccepteerde verzoeken wordt binnen 14 dagen een antwoord (21,8 tot 25,3%, afhankelijk van de meetroute). Dat percentage is al acht maanden stabiel.
  • Opvolging is de grootste hefboom die wij kunnen meten. Mét een bericht na de acceptatie antwoordt 26,9%, zonder 6,5%. Een kwart van de acceptaties krijgt nooit een bericht.
  • Geduld loont. 76,2% van de antwoorden komt ná de eerste 24 uur en 16,1% zelfs na dag 14.
  • Hoe hoger het functieniveau, hoe stiller. Specialisten antwoorden het vaakst (31,7%), eigenaren en C-level het minst (20,5%). Maar áls de top antwoordt, is de toon niet negatiever dan gemiddeld.
  • De angst voor afwijzing is groter dan de afwijzing. 44,2% van de antwoorden is positief en maar 22,5% negatief. Gerekend op alle acceptaties is de kans op een negatief antwoord 6,6%.

Exhibit 1

Opvolging gaat samen met vier keer zoveel antwoorden

Aandeel geaccepteerde verzoeken met een antwoord van de lead binnen 14 dagen.

Wel een bericht gestuurd na de acceptatie (75,3% van de acceptaties)
26,9%
Geen bericht gestuurd (24,7%)
6,5%

Wat dit betekent: 78,4% van alle antwoorden kwam pas nadat er een bericht was verstuurd. De acceptatie is het startschot, niet het resultaat. Kanttekening: dit is een samenhang. Campagnes die opvolgen verschillen ook op andere punten; de data isoleert de oorzaak niet.

n = 106.937 acceptaties (eventcohort) · 519 accounts · verhouding 26,9 ÷ 6,5 = 4,15

Exhibit 2

Driekwart van de antwoorden komt na dag één

Moment van het eerste antwoord, gerekend vanaf de acceptatie. Basis: alle 27.829 beantwoorde acceptaties.

Binnen 24 uur
23,8%
Dag 1 tot 3
18,7%
Dag 3 tot 7
23,4%
Dag 7 tot 14
18,0%
Later dan 14 dagen
16,1%

Wat dit betekent: Een opvolgritme dat na drie dagen stopt, mist een derde van de gesprekken: 34,1% antwoordt pas na dag 7. Je lead zat in de trein, las het bericht en vergat het. Dat is geen afwijzing, dat is een vol leven.

n = 27.829 beantwoorde acceptaties · 519 accounts · emmergrenzen op 24, 72, 168 en 336 uur

Exhibit 3

Hoe hoger in de boom, hoe stiller

Antwoord binnen 14 dagen per functieniveau van de lead, bepaald uit de LinkedIn-headline.

Specialist / uitvoerend
31,7%
Overige functies
27,6%
Manager
24,7%
Eigenaar / C-level
20,5%
Directeur / head of
20,0%

Wat dit betekent: 28% van alle outreach mikt op eigenaren en C-level, het niveau dat het minst antwoordt. Wie ook specialisten en managers benadert, haalt tot 1,6x meer gesprekken uit dezelfde lijst. En 3.523 antwoorden zeiden letterlijk: ik ben niet de beslissingnemer.

n = 156.751 acceptaties (leadcohort) · 575 accounts · de klasse onbekend (n = 342) is te klein en niet getoond

Exhibit 4

Maar 1 op de 5 antwoorden is een nee

AI-geclassificeerd sentiment van alle antwoorden na acceptatie (dekking 99,5%).

44,2% positief33,3% neutraal22,5% negatief

Wat dit betekent: Gerekend op alle 156.751 acceptaties is de kans op een negatief antwoord 6,6%. Het sentiment is bovendien stabiel per functieniveau (42 tot 46% positief); alleen directeuren zijn iets zuiniger. De top antwoordt dus zelden, maar niet onwelwillender.

n = 46.222 antwoorden met AI-label · 575 accounts · meest voorkomende positieve uitkomsten: wil een afspraak (3.134), vraagt om meer informatie (2.495), laat telefoonnummer achter (2.092), meeting gepland (1.193)

Exhibit 5

Acht maanden stabiel, dus geen toevalstreffer

Antwoord binnen 14 dagen per maand van acceptatie.

18,1
mrt
19,7
apr
21,8
mei
21,3
jun
23,4
jul
22,7
aug
22,0
sep
20,3
okt*

Wat dit betekent: Sinds mei beweegt het percentage tussen 20,3 en 23,4. Dit is het normale ritme van social selling bij onze gebruikers, geen piek van één goede maand.

n = 106.937 acceptaties · * oktober t/m de 14e · februari (n = 214) is te klein en niet getoond · staafhoogte op schaal vanaf 0%

Wat dit betekent voor bureaus

1. Verplaats de aandacht van versturen naar opvolgen.

Het verschil tussen 6,5% en 26,9% zit niet in een betere eerste zin, maar in wat er na de acceptatie gebeurt. Een kwart van de acceptaties krijgt nu nooit een bericht.

2. Bouw een ritme van minstens twee weken.

Een derde van de antwoorden valt na dag 7. Wie na twee of drie dagen stopt, betaalt wel voor de lijst maar niet voor de oogst.

3. Mik niet alleen op de top van de boom.

Eigenaren en C-level antwoorden het minst, en 3.523 antwoorden verwezen naar een ander. Specialisten en managers antwoorden vaker en net zo welwillend; de beslisser bereik je ook via hen.

Methodologie en verantwoording

  • Herkomst. Geanonimiseerde, geaggregeerde data van het Linqed-platform: Nederlandse bureaus en hun klanten met een actief social-sellingbeleid. Dit is data van ons eigen platform, geen onafhankelijke steekproef. Alle cijfers gaan over onze gebruikers, niet over LinkedIn als geheel.
  • Acceptatie. De eerste acceptatie van een connectieverzoek per lead tussen 1 februari en 14 oktober 2026, zodat elk cohort volle 14 dagen antwoordtijd had.
  • Antwoord. Het eerste inkomende LinkedIn-bericht van de lead op of na het acceptatiemoment. Eén reactie telt als antwoord; over de kwaliteit van het gesprek zegt dit niets. Antwoorden via mail of telefoon tellen niet mee, de percentages zijn dus een ondergrens.
  • Opvolging. Minstens één verstuurd bericht binnen 14 dagen na de acceptatie. Het verschil met niet-opvolgen is een samenhang, geen bewezen oorzaak.
  • Twee meetroutes. Exhibits 1, 2 en 5 gebruiken acceptatie-events (106.937 acceptaties, 519 accounts); exhibits 3 en 4 het acceptatiemoment op de lead zelf (156.751 acceptaties, 575 accounts), dat ook de eerste maanden volledig dekt. De antwoordpercentages zijn 21,8% respectievelijk 25,3%; daarom schrijven we "ruim 1 op de 5".
  • Functieniveau. Vaste trefwoordklassen op de LinkedIn-headline, vooraf vastgelegd en gevalideerd tegen een onafhankelijke AI-classificatie (77 tot 79% overeenstemming bij managers en directeuren).
  • Sentiment. AI-classificatie per antwoordende lead (positief/neutraal/negatief), dekking 99,5% van de antwoorders. Sentiment is alleen bekend van wie antwoordde en zegt niets over de zwijgende meerderheid.
  • Kleine groepen. Segmenten onder 500 leads of 15 accounts worden niet geduid, alleen benoemd.

Volledige cijfertabel

MetricTellerNoemerWaarde
Antwoord binnen 14 dagen (eventcohort)23.324106.93721,8%
Antwoord binnen 14 dagen (leadcohort)39.696156.75125,3%
Antwoord ooit (eventcohort)27.829106.93726,0%
Antwoord binnen 14 dagen, mét opvolging21.61180.47326,9%
Antwoord binnen 14 dagen, zónder opvolging1.71326.4646,5%
Antwoorden die ná een verstuurd bericht kwamen18.29023.32478,4%
Antwoorden na dag één21.20927.82976,2%
Specialist / uitvoerend, antwoord binnen 14 dagen9.00028.39031,7%
Overige functies12.66245.82827,6%
Manager6.77227.41124,7%
Eigenaar / C-level9.00743.93920,5%
Directeur / head of2.17110.84120,0%
Sentiment positief20.41246.22244,2%
Sentiment neutraal15.39046.22233,3%
Sentiment negatief10.37946.22222,5%
Negatief antwoord, gerekend op alle acceptaties10.379156.7516,6%

Zelf aan de slag met opvolging?

Dit onderzoek komt rechtstreeks uit ons platform. Ben je een bureau en wil je zien hoe Linqed opvolging voor je klanten organiseert, plan dan een demo of lees hoe het partnermodel werkt.

Linqed Research · analyse 1 · vragen over dit onderzoek? Stuur Jeroen Boers een bericht op LinkedIn.